Łączna liczba wyświetleń

piątek, 20 maja 2011

Akwarium dla dyskowców cz. 2

Autorem artykułu jest Łukasz GrześkowiakKolejna część jak krok po kroku założyć akwarium dla paletek w domu. W tej części opiszę jak napełnić akwarium wodą, odkazić ją oraz jak najlepiej posadzić roślinki.

W poprzedniej części pisałem o przygotowaniu zaplecza technicznego do założenia akwarium dla dyskowców. W tej części napiszę jak przygotować akwarium i kiedy będzie można kupić rybki.

W chwili kiedy mamy już akwarium wypełnione podłożem i utworzony skos w kierunku miejsca, gdzie mają być wlot i wylot urządzenia filtracyjnego możemy zalać akwarium wodą. Na dno kładziemy najlepiej porcelanowy talerzyk na który będziemy lać strumien wody by nie rozmyć podłoża na boki. Po napełnieniu akwarium wodą należy zainstalować wszystie urządzenia techniczne i włączyć.

Do akwarium wkładamy również korznie, które będą ozdobą akwarium. Teraz należy odkazić wodę oraz oczyśścić ją z chloru. W tym celu ja używam nadmanganianu potasu w tabletkach, które rozpuszczam w szklance wody i wlewam do akwarium. Stosuje proporcje 2 tabletki na 100 litrów wody. Woda zabarwi się na fioetowo w całym akwarium. Po kilku do kilkunastu godzin filtr powinien oczyścić wodę w akwarium do krystalicznie czystej. W tym samym czasie włączona grzałka podnisie temperaturę wody w akwarium do 28 stopni.

Kiedy woda się już wykrystalizuje możemy zacząc sadzić roślinki. Zaczynamy sadzić w następującej kolejności. Z tyłu akwarium po stronie gdzie skos podłoża jest najwyższy sadzimy rośliny najwyższe. w środkowej części akwarium rośłiny o średniej wysokości , a w przedniej częsci oraz przy wylocie i wlocie filtra sadzimy najniższe roślinki. Kiedy posadzimy już rośliny najlepiej jest zostawić akwarium w takim stanie przez tydzień lub dwa aż nasze roślinki się porządnie ukorzenią i wytworzy się sprzyjająca flora bakteryjna dla rybek. Nie kupujemu i nie wpuszczamy ryb od razu!!!

---

www.wszystkoodyskowcach.blogspot.com

Brak komentarzy: