Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 3 marca 2011

ZANIM KUPISZ KRÓLIKA

Autorem artykułu jest KazioRCo warto wiedzieć zanim odwiedzimy sklep zoologiczny. Należy przemyśleć czy zdecydujemy sie na zakup w sklepie czy też poszukamy królika do adopcji.

Zwierzęta domowe trzymane są przez człowieka dla towarzystwa i przyjemności, a takie zwierzę jak pies może zostać prawdziwym przyjacielem na długie lata. Oczywiście naszymi dobrymi kompanami mogą być także inne gatunki jak na przykład papuga, kot czy królik. Wybór zwierzaka do naszego domu zależy od nas, ale żeby później nie żałować, decyzję o zakupie należy dobrze przemyśleć. Niektóre bowiem gatunki mogą wywoływać różnego rodzaju alergie. Przed wprowadzeniem zwierzaka do naszego domu trzeba także zastanowić się czy nie będzie ono stanowić zagrożenia na przykład dla małych dzieci.

Zwierzę nie powinno sprawiać większych problemów, jeśli zapewniona mu zostanie odpowiednia opieka. Przy czym zawsze trzeba pamiętać, że w wypadku zwierząt jak pies obowiązuje nas zasada ograniczonego zaufania. Bowiem zawsze jest to jednak zwierzę. Decydując się na zwierzaka domowego warto dokładnie zapoznać się z jego potrzebami, aby zapewnić mu właściwe warunki do rozwoju. Innej bowiem opieki wymaga królik, a innej na przykład kanarek. Pomóc nam w tym mogą liczne strony internetowe o tematyce zwierzęcej, których w sieci jest naprawdę sporo. Jedne są bardziej profesjonalne, a inne mniej. Zawsze jednak warto zajrzeć na forum i poczytać o różnych ciekawostkach dotyczących różnych gatunków zwierząt.

Prawie każde dziecko pragnie mieć jakieś zwierzątko. Jest to dobry pomysł, ponieważ dzięki temu maluch ma szansę nauczyć się odpowiedzialności i opiekuńczości. Kilkuletnie dziecko może już samo nalewać wodę do miski czy sprzątać zabawki jakie pozostawił pies. Zadaniem rodziców jest pokazywanie dziecku tego, jak należy opiekować się i troszczyć o zwierzaka. Opieka bowiem to nie tylko zabawy i pieszczoty, ale także wyprowadzanie psa na spacer, karmienie go itp. Kot, królik czy też inne zwierzę może stać się dobrym przyjacielem dla każdego malucha.

Ponadto zwierzęta mogą okazać się dobrymi terapeutami, ponieważ ich obecność pomaga przełamać nieśmiałość, uspokaja oraz wycisza. Jednak pomimo tak wielu zalet, trzeba dziecku uświadomić, iż królik czy kanarek to nie zabawka. Przy wyborze odpowiedniego zwierzaka należy dobrze się zastanowić. Jeśli bowiem kupimy akwarium, to dziecku bardzo ruchliwemu może się ono szybko znudzić. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko temperament dziecka, ale także jego wiek. Mniejsze dzieci na pewno z radością będą bawić się z pieskiem czy też kotkiem, a z kolei starsze dziecko może zainteresować papuga czy kanarek. Ważne jest także, aby dziecko nie miało alergii na dane zwierzę.

---

KazioR

www.kazior5.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy: